Teatr Gdynia Głowna

POCIAG DO MIASTA EDYCJA 3

LETNI FESTIWAL PLENEROWY TEATRU GDYNIA GŁÓWNA

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – SPOTKANIA POZA CODZIENNOŚCIĄ

Śpiewający karaluch, morze wódki, neonowa Matka Boska, nalot baniek mydlanych, wyzywająca powódka, kompania dzikich mniszek… Niezwykłe historie w plenerze rozgrywać się będą od poniedziałku (24.07) do soboty (29.07) w miejskiej dżungli. Program jest bogaty: Dwanaście spektakli w sześć dni, dwa tytuły grane jednocześnie w nietypowych okolicznościach. I wszystko za darmo! Rezerwuj czas, zbliża się 3. edycja Festiwalu Pociąg do Miasta!

Scena w przypadku Pociągu do Miasta to pojęcie umowne, zmienia się bowiem co chwila – tu wykorzystywany jest każdy skrawek przestrzeni. Gramy na podwórkach, tarasach, trawnikach, placach a każde z tych miejsc skradniemy na kilka dni i wypełnimy opowieścią! Wszystko jest na wyciągnięcie ręki, nie ma bariery sceny i nie trzeba mieć wiedzy o teatrze, żeby wczuć się w to, co chcemy Wam powiedzieć. Przed Wami najpopularniejsze spektakle naszego teatru, takie jak „Burmistrz”, „Pomiędzy”, „Von Bingen. Historia prawdziwa”, „Batszeba” i „Emigrantka” oraz wskrzeszony „Kawa, Chleb i ser”!

Szukajcie bas w Gdyni od 24 do 29 lipca!

Zawsze o godz. 21

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

POMIĘDZY

wg Ślubu Witolda Gombrowicza

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian; Łukasz Dobrowolski; Marek Sadowski; Bartłomiej Sudak.

Łydka, Gęba, Ucho! Gombrowicz na klubowej scenie. Tym razem będzie wodzirejem na ślubie Henryka. Motywem przewodnim jest sen, który przenosi Henryka w rodzime strony, do karczmy prowadzonej przez jego rodziców. Zastany tam porządek jest jednak zgoła inny od tego, jaki Henryk zapamiętał. Narażonym na deformację, wypaczenie i wykoślawienie, na przyprawienie gęby, Henryk podejmuje walkę ze stereotypami i cechami typowymi dla naszego narodu, toczy samotną bitwę o swoje JA. To spektakl, w którym po raz pierwszy kojarzymy w związki tekst i przestrzeń tak, aby ciągle pozostawać poza przestrzenią.

24 oraz 25 lipca 2017 r godz. 21 PLAC / Klub Muzyczny UCHO ul. Świętego Piotra 2

VON BINGEN. HISTORIA PRAWDZIWA

wg dramatu Sandry Szwarc

scenariusz i reżyseria: Błażej Tachasiuk

obsada: Anna Ałaj, Karolina Gaffke, Małgorzata Polakowska, Jacek Panek, Piotr Rogalski

Co wiemy o świętych z czasów, gdy byli jeszcze dziećmi? Jak brzmi głos Boga? Co zrobić, kiedy jesteś zamknięty w pustelni a Twoją głowę wypełnia muzyka?

Posłuchajcie historii o świętej rewolucjonistce, pierwszej kompozytorce w średniowiecznej Europie! Charyzmatyczny Kronikarz, gorliwe mniszki i zautomatyzowana Jutta zapraszają do udziału w widowisku, ukazującym drogę do świętości Hildegardy z Bingen – kobiety, która   uparcie pragnęła wyjść poza przypisaną sobie formę.

24 oraz 25 lipca 2017 r. godz. 21 TARAS/ Szkoła podstawowa nr. 26 ul. Tatrzańska 40

BATSZEBA

wg noweli “Bat Seba” Torgny’ego Lindgrena w tłum. Haliny Thylwe

scenariusz i reżyseria: Ida Bocian

wykonanie: Magdalena Płaneta, Iwo Bochat

Z wizyty w muzeum wyniesiemy nie tylko suche informacje o dziejach, lecz będziemy mogli współuczestniczyć w zmaganiach naszych przodków! Wszystkie eksponaty można obejrzeć z bliska, a nawet wziąć udział w sądzie nad Batszebą i poczuć się ławnikiem! Zainspirowana Biblią nowela Torgny’ego Lindgrena przedrze się do Muzeum Miasta Gdyni i poruszy nasze sumienie.

26 oraz 27 lipca 2017 r.  TARAS/ MUZEUM MIASTA GDYNI, ul. Zawiszy Czarnego 1

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC!

BURMISTRZ

Małgorzaty Sikorskiej – Miszczuk

reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Marek Sadowski, Radosław Smużny, Błażej Tachasiuk

W spektaklu „Burmistrz” wrzucamy do jednego garnka wątki pieprzne i ostre, ale nie przekraczamy granic dobrego smaku. Zaglądamy w ciemne zakamarki małego, polskiego miasteczka, wybebeszając to, co wiele osób chce ukryć. W programie wieczoru: Oprawa muzyczna, aranżacje i interpretacje różnych utworów, takie jak: „Wstawaj strana ogromnaja”, „My ze spalonych wsi”, „Wojenko, wojenko” oraz kompozycje własne, wystawa jednorożców, promocja książek ze strasznymi zdaniami, prezentacja pomnika wysadzanego drogimi kamieniami, pikowanie kalafiorów i symulacje wojenne. Gwarantujemy brak żołądkowych dolegliwości!

26 oraz 27 lipca 2017 godz. 21 TARAS/ Restauracja VINEGRE/ 3 piętro Muzeum Marynarki Wojennej

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC!

KAWA, CHLEB I SER

na podstawie Menueta Louisa Paula Boona

reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian, Sandra Szwarc

Zamknięta, brukowana ulica a na niej rozgrywa się rodzinne piekiełko. Historia samotności bohaterów, ich relacji pełnej niezrozumienia i wzajemnych zarzutów opowiedziana przez dwie kobiety. Bezsensowne trwanie, nieznośna, powtarzalna codzienność na tle krzykliwych nagłówków, prowokujących gestów i złudnej wiary. Stół nakryty tylko dla nich, jest kawa, chleb i ser wzdłuż poszarpanych ścian ulicy.

28 oraz 29 lipca 2016 godz. 21 PLAC/ Firma MADANG ul. Świętego Piotra 2

EMIGRANTKA

Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki

Scenariusz: Szymon Jachimek

Obsada: Vilde Valldal-Johannessen, Jeremiasz Gzyl

Oparta na faktach komediowa opowieść o młodej norweskiej artystce, która wbrew rozsądkowi i ekonomii przeprowadza życiowy experyment w odległej, dzikiej krainie – w Polsce! W roli Vilde Valldal Johannessen występuje ona sama. W niełatwą rolę Wszystkich Polaków wciela się wszechstronny trójmiejski aktor młodego pokolenia, Jeremiasz Gzyl. Kierowcy, księża, kibole, pijacy, urzędnicy, artyści, intelektualiści… Dworce, poczty, szkoły, galerie handlowe… “Emigrantka” to ostra satyra na polską rzeczywistość widzianą oczami obcokrajowca, której sami przestaliśmy się już dziwić.

28 oraz 29 lipca 2017 godz. 21 PLAC/ Pomorski Park Naukowo- Technologiczny ul. Aleja Zwycięstwa 96/98

 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP BEZPŁATNY